Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Dekorasyon ürünleri bir obje olarak günlük hayatta kullandığınız neredeyse eski ve yeni olan tüm eşyalarınız ufak bir rütuş ile dekor ürünü haline gelebilir. Dekorasyon ile ilgili sözlüklerdeki yorumlar şöyledir; “annelerin deyimiyle orayı burayı birbirine katma işlemi. yine de yeni tasınılan yeri yasanılabilir yapmak için gerekli. odamı sölye yapiim yatagım böyle olsun hayalleri kuruldukça kaptırıp gidiliyo. bi de bakıyosunuz bütün gün dergilerin çizimlerin arasında gecmis. maddi kısıtlamalar ve malzeme darlıgı olmasa hayalgücü sınır tanımıyo cidden “

” özellikle bir mekanda bir türlü rahata erişemediğimiz zamanlarda yardımımıza koşan eylemdir ve genel olarak eşyaların uyumlu şekilde yerleştirilmesi, ve mekana istenen duyguları verecek aksesuarların yerleştirilmesi gibi işlemlerle tamamlanır. “

Vazolar; Genellikle cam, pişirilmiş toprak, porselen gibi türlü maddelerden üretilen, içerisine genelde bitki, çiçek ve süs eşyası gibi ürünlerin koyulması için yapılan genellikle balkonlarda, bahçelerde kullanılan ve dekorasyon amaçlı kullanılan ürünlerdir.

Dekorasyon ürünleri yaşanılacak mekanın en güzel ve en şık olması için kullanılan göze hitap eden araç ve gereçlerdir. Ürün ise ekonomik hayatta satılma amacıyla tüketiciye hizmet vermesi için üretilen maddelerdir. Dekorasyon ürünleri genel olarak günlük kullanıma müsait olmayan sadece şıklığı, güzelliği göz önüne seren ürünlerdir.

Tablolar; Genellikle en çok tercih edilen dekorasyon ürünlerinin başında gelir. Tablolar dekorasyon ürünü olarak seçilirken genellikle yağlı boya, akrilik ve resim ürünlerinden üretilmiş sanatsal çalışmalar tercih edilir. Sanatsal çalışmaların tercih edilmesinin sebebi ise dekorasyonla sanatın iç içe olmasıyla kaynaklıdır. Bu çalışmalar soyut veya somut olmak üzere 2’ye ayrılır. Soyut çalışmalara bakıldığı zaman yorum, kişinin kendi iç dünyasındaki düşüncelerine ve sanata bakış açısına bırakılır. Somut çalışmalarda ise esere bakıldığında herkes aynı çalışmayı görür yoruma açık değildir. Tablolar, kişinin tercihine göre boyutlar, renkler, tarzlar değişiklik gösterir. Duvar süslemede oldukça kullanılan süs eşyasıdır.
Dekorasyon yaparken seçeceğiniz ürünler tamamen yaptıran kişiyi anlatan ürünler olmalıdır. Dekorasyonda estetiğin yeri çok önemlidir. Oluşturulan mekan güzel, şık ve göz dolduran bir yer haline getirilir. Dekorasyonda kişi kendi zevkine güvenmiyorsa iç mimar ile çalışmak mümkündür.