Yazılar

Ofis Dekorasyonu

Ofisler insanların bazen en fazla zaman geçirdikleri yerler oluyor. Bu sebeple de bir yandan fazla zaman geçirmeleri bir yandan da misafirlerini ağırlıyor olmaları sebebiyle ofislerin dekorasyonlarına oldukça fazla önem veriliyor. Ofis dekorasyon ürünleri ile dekore edilen ofisler için uzmanlardan ve iç dekorasyon firmalarından fikir alınması gerekiyor. Bu aşamada ilk olarak kişilerin ofislerini klasik ya da modern şekillerden hangisi seçerek dekore edeceğine karar vermesi ve ofis dekorasyon önerileri hakkında detaylı araştırmalar yapılması gerekiyor. Sonrasında kişiler daha net öneriler alabiliyorlar. Bu aşamada eğer kişilerin ofisleri küçükse daha çok modern ve açık renkli tasarımlar öneriliyor. Eğer büyük bir ofisiniz varsa mobilyaların bolca kullanıldığı kahve tonlarında ofisler kurulabiliyor.

Home ofis çalışanlar için güzel fikirlere bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ofis dekorasyon önerileri için küçük ayrıntılar
Ofislerin olabildiğince iyi gözükmesi için küçük tüyolar yer alıyor. Bu tüyoları uygulayan kişiler de ofislerini maksimum şekilde kullanabiliyorlar. İlk olarak kişilerin renk uyumuna dikkat etmesi gerekiyor. Masalar ile duvarın ve yer döşemesinin kesinlikle uyuşması önem arz ediyor. Bunun yanında odanın pencereli olan duvarına kişilerin arkasını dönmemesi gerekiyor.

Bu sebeple karşısına almayan kişilerin pencereleri yan tarafında kalacak şekilde bir dizayn yapması öneriliyor. Bunun yanında kişilerin ofis dekorasyon önerileri alırken atladıkları konulardan olan çiçekler ve tabloların da atlanmaması gerekiyor. Bu objeler çok daha sıcak bir ortam oluşmasını sağlarken çok da şık bir görüntü sunuyor. Son olarak kişilerin teknolojik cihazları da düzgün biçimde yerlerine koyması birçok kişi için önemli oluyor.

Ofis dekorasyon ürünleri ile tasarlanmış 5 dekor!
1Modern ofis dekorasyon fikri
Modern ofis dekorasyon fikri
Modern ofis dekorasyon fikri

2Açık renk ofis dekorasyon tasarımı
Açık renk ofis dekorasyon tasarımı
Açık renk ofis dekorasyon tasarımı
3Ofis dekorasyon ürünleri tasarım fikri
Ofis dekorasyon ürünleri tasarım fikri
Ofis dekorasyon ürünleri tasarım fikri
4Koyu renk yaratıcı ofis dekorasyonu
Koyu renk yaratıcı ofis dekorasyonu
Koyu renk yaratıcı ofis dekorasyonu
5Modern ofis dekorasyon örneği
Modern ofis dekorasyon örneği
Modern ofis dekorasyon örneği
Tembellerin hayır diyemeyeceği 17 muhteşem ofis için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda sizlere ofis dekorasyon ürünleri ile tasarlanmış ofis dekorasyon önerileri sunmaya çalıştık. Beğendiğiniz ofis dekorasyon

kaynak: dekordiyon sitesinden bilgi amaçlı alınmıştır.

Oturma Odası Dekorasyonu

Evimizin en çok kullanılan ve en nadide yerlerinden birisi olan oturma odasını daha iyi dizayn edebilmek ve bu sayede içinizin ferahlamasını sağlamak için bu yazımızda yer alan oturma odası dekorasyonu önerileri sizler için son derece faydalı olacaktır. ister geniş isterse de dar bir oturma odanız olsun bu öneriler sayesinde göze son derece hoş gelen dekorasyonlar elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Eğer dar bir oturma odasına sahip iseniz bu durumda beyaz ve açık renkleri kullanarak daha ferah bir ortam oluşturabilmeniz mümkündür. Bunu yaparken tercih edeceğiniz beyaz ahşap mobilya ve masalar ile daha otantik bir görünüm elde edebilmeniz mümkün olacaktır. Ayrıca 3 boyutlu görünüme sahip ve odanıza derinlik katacak duvar kağıtları da kullanarak odanızın olağandan daha geniş görünmesini de sağlayabilirsiniz.

TV arkası duvar kağıdı nasıl olmalı içeriğine tıklayarak duvar kağıtları hakkında bilgi alabilirsiniz.

2Küçük detaylara odaklanın!

Oturma odasında küçük detaylar kullanarak süsleme yapmak tercih edilmelidir. Bu sayede hem çok yer kaplamayacak hem de son derece şık görünecektir. Ayrıca oturma odalarında son zamanlarda oldukça popüler hale gelen L koltuklar ve bir de ayak uzatmak için tasarlanmış puf koltuklar son derece şık bir hava katacaktır. Hem rahatlık hem de zarafetin bir arada olduğu bu güzel takımı bir de güzel bir TV ünitesi ve kitaplık ile de kombin yapmanız halinde ortaya son derece şahane bir tasarım ortaya çıkacaktır.

Ahşap TV ünitesi modelleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

3Geleneksel hava katın!
Oturma odasına geleneksel hava katın
Oturma odasına geleneksel hava katın
Oturma odası dekorasyonu önerileri kapsamında sizler de odanıza geleneksel bir hava katmak istiyorsanız o halde küçük süslemelere başvurmanız gerekmektedir. Pencere kenarlarına ve duvarlara geleneksel süslemelerimizden koyarak gayet güzel bir ortam oluşturabilirsiniz.

Ayrıca eğer manzaraya sahip bir pencere önünüz var ise buraya da iki adet sallanan sandalyelerde koyup ortaya da bir adet masa koyabilirsiniz. Burada eşinizle ya da çocuğunuzla keyifli dakikalar geçirebilir kahve eşliğinde koyu sohbetlere dalabilirsiniz. Bunun yanı sıra burayı eşsiz bir kitap okuma seansı için de ayırabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış durumdadır.

4Led aydınlatmaları kullanın
Oturma odasında led aydınlatmaları kullanın
Oturma odasında led aydınlatmaları kullanın
Küçük ve karanlık bir oturma odasına sahip iseniz bu durumda birbirinden şık ve güzel olan aydınlatmaları kullanarak hem zarif bir görüntü elde edebilirsiniz hem de odanızı aydınlatabilirsiniz.

Sadece Led aydınlatmalar değil aynı zamanda birbirinden farklı avize modelleri de kullanılarak odanızda adeta bir saray havası oluşturulabilir. Bu avizeler odanıza ışıltılı bir hava katacak ve hem siz hem de misafirleriniz gözlerini bu avizelerden alamayacaklar.

Ahşap avize modelleri içeriğine tıklayarak avize modellerine göz atabilirsiniz.

5Oturma odası dekorasyonu önerileri ve perdeler!
Oturma odasında perde seçimi
Oturma odasında perde seçimi
Odanızı en iyi şekilde gösterecek ürünlerden birisi de hiç şüphesiz perdeler olmaktadır. Oturma odası dekorasyon önerileri içerisinde perdeleri de kullanarak odanızla uyum yakalamanız mümkün olacaktır. Perdelerinizin renklerini daha açık tutarak daha aydınlık bir oturma odasına kavuşabilmemiz de pek ala mümkün olacaktır.

Uzun cam perde modelleri bağlantısına tıklayarak perdeler hakkında bilgi alabilirsiniz.
Kaynak: dekordiyon bilgi amaçlı alınmıştır.

Dekorasyon Alanında Yorumlar

Dekorasyon olarak bir çok kişilerden farklı farklı yorumlar gelmektedir. İnsanların vazgeçemediği ve en çok tercih edilen dekorasyon evlerin farklı bir hal almasına ve insanları ruh sağlığınıda doğrudan etkilemektedir bunun sebebi kötü dekore edilmiş evler insanların binevi huzurunu kaçırmaktadır. İç açıcı rahatlatıcı ve sağlıklı bir dekore edilmiş evler ise insanların daha mutlu olmasına huzurlu olmasında payı çok büyüktür.

Kullanıcı Yorumları İse şöyledir;

” yeni bir ev aldığınızda, mutfağınızı ya da banyonuzu yenilemek istediğinizde veya yeni bir ofis açtığınızda en çok ihtiyaç duyduğunuz konulardan birisi. “

” yaşam alanına verilmiş bir hikayedir dekorasyon. bütün gün yapılması gerekenler adına kaotik bir düzenin içerisinde yaşamaya çalışıp koştururken, akşam olup kişisel alanınıza döndüğünüzde nefes alabilmelisiniz. buna dairdir yapılacak şeylerin tümü dekorasyon. duvarlar, objeler, renkler size siz olduğunuzu hissettirendir. “

” ülkemizde kelimenin doğru telaffuzu dekarasyondur. dergilerden beğenilen ağır klasik mobilya ve örtüleri kitsch bir anlayışla buluşturarak, sonradan görmenin evinin içine mobilya önermek ve “ay şekerim bu çok güzel oldu!” demekten ibarettir. önüne gelenin yaptığı iştir. okulu mokulu yoktur. eline home art maison française alan her umutsuz evkadını ya da müteahhit zihinli adamın yapabileceği iştir. ha, birde içmimarlar var, onların yaptığı da dekarasyonun yandan yemişidir. boşuna dört sene okul okumaktadırlar. “

” Dekorasyon günümüzde ölçükça önemli bir hal aldır özellikle ev dekorasyanı olmazsa olmazlardan. “

” Mağaza Dekorasyonu ve Tasarım
Mağaza sahipleri dekorasyonda bütünlüğü sağlamalı!
Mağazalarda dekorasyon denildiğinde aklıma ilk gelen şey neredeyse birbirinin aynısı dekorasyon fikirleri. Alışveriş merkezlerinde fotokopi gibi yan yana dizilmiş mağazalar ve muhteşem “

“kinaye bir yana, ülkemizdeki bu cehalet seviyesi sebebiyle, asla oturmayacak, dergi sayfalarını apartmaktan öteye gidemeyecek bir kavramdır. “

“türk halkının en önemli eseri ve hayali olan “ev” mevzuatının en önemli parçasıdır. gelir seviyesine bakılmaksızın başvurulur, her daim ayrı bir bütçe ayrılır bu olaya. her seferinde ev ahalisinin “bu bize bir on yıl gider” mantığı ile bitirdiği, 3-5 sene sonra tekrar gündem olan ev tadilatıdır.”

“yalnızca süsleme sanatı değildir. 
mekanın kullanım amacına en uygun, konforlu ve estetik düzenlenmesidir. 

evin tadilat ve onarıma ihtiyacı olmasından dolayı, iki ayrı iç mimarla görüşme yaptım. gerekli bölümleri ölçtüler, incelediler. tam dört gündür verecekleri fiyat tekliflerini bekliyordum ki, birinden sabah saatlerinde kara haber geldi.
” yuh artık” diyebildim yalnızca. neredeyse evin bedelinin yarısı bir fiyat belirlemişler. 
yapacakları işte kullanacakları malzemenin yalnızca ahşaptan mütevellit olduğunu biliyor olmam, ”tasarım” bedeli olarak fahiş ücret yansıttıklarını görmemi sağlamıştır. diğer gelecek olan teklifin de dudak uçuklatan cinsten olacağını tahmin ederken, ”yerim tasarımı” diyerek, bizim emektar marangoz nazım amcanın kahvesini sabah erkenden içmeye karar verdim. “

Kaynak :ekşi sözlükten alınmıştır.Dekorasyon Trendleri

2019 yılında dekorasyonda dikkat edilmesi gereken noktaları, yeni trendleri ve farklı stilleri mercek altına aldı. Dekorasyonda değişime gitmek isteyenler veya trendler doğrultusunda yeni bir dekorasyon yaratacaklar için analizlerini aktaran Eda Tahmaz’a göre bu yıl, toprak tonları hakimiyetini ilan ediyor olacak. Malzemelerde doğallık, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de yükselişini sürdürürken kadife kumaşlar ve mobilyalarda esnek detaylar dekorasyonda kendi çekim alanlarını yaratıyor olacaklar. Kullanımına oldukça sık rastladığımız İskandinav stili ise bambaşka bir yorum kazanarak Japon minimalizmi ile buluşuyor ve iç mekanlar zarif bir havaya bürünüyor.

Geçtiğimiz sene sıklıkla kullandığımız toz pembe, bebek mavisi, su yeşili gibi yumuşak renkler, bu sene yerini toprak tonlarına bırakıyor. Açık ve koyu tonları bulunan adaçayı yeşili, gri ve bej tonları ile bu renkleri tamamlayan doğal renkler, 2019 renk dekorasyonunda ön plana çıkıyor. Nötr tonlar içerisinde kullanım kolaylığı ile sıklıkla tercih edilen gri, farklı renklerle kombinlendiğinde, mekan içerisinde klas bir hava yaratırken, siyahtan vazgeçemeyenler ise beyazın yerini alan mat siyahın yükselişinden oldukça memnun kalacak. Banyolar ve mutfaklarda da yoğunlukla kullanılacak olan mat siyah, 2019’un getirdiği en iddialı trendlerden…

İLHAMINIZI DOĞADAN ALIN…

Renklerin yanı sıra kullanılan malzemelerde de tasarımda doğallık arayışı ön plana çıkıyor. Dekorasyonda cam, ahşap ve metalin bir arada kullanımı heyecan verici sonuçlar yaratmakta. Duvarlarda ve tezgahlarda mermer kullanımı ise dekorasyon stili ne olursa olsun zarif bir görünüm için vazgeçilmez. Zemin kaplamalarında terrazo malzeme ile bu sene, 1950’lere geri dönüyoruz. Beton yüzeylerin içine yerleştirilmiş mermer, granit, quartz ve renkli camlarla yaratılan terrazzo dokusu zeminde kullanıldığı gibi duvarlardan mobilyalara ve sofra aksesuarlarına kadar birçok yerde kendine yer buluyor. Doğal taş görünümlü ve ahşap dokulu seramikler de mekanlarda yalın ve estetik bir çizgi yakalamamıza olanak sağlıyor.

Banyo ve mutfak tasarımlarında, sadelik ön plana çıkmakta olup, ince tasarımlar ve yumuşak hatlar popülerlik kazanıyor. Formlar, hacimler ve malzemeler arasındaki uyum, ince metal parçalar ve zarif mermer detaylar ile şekillendirilerek duru bir dekorasyon yaratılıyor. Ahşap renk ve dokuların banyolarda hakimiyet kazandığını vurgulayan Tahmaz, ahşap ile beyaz geçişlerine sıklıkla rastlayacağımızı belirtiyor. Doğal bir malzeme oluşu ve dayanıklılık özelliği ile ortama doğal bir estetik kazandıran ahşap dokular içerisinde işlem görmemiş, boyasız ve ham ahşap modelleri 2019’un getirdiği en yalın trendlerden. Ahşabın yanı sıra bu sene mutfaklarda doğal tonlar ve malzemeler, meşe, benzin yeşili, siyah ve gri vurgular ile canlı ve cesur renklerden koyu mavi tonları ön plana çıkıyor. Ayrıca, bakır ve pembe tonları ile toprak tonlarının da kullanımına yoğunlaşıldığını aktaran iç mimar, bakırın popülerliği sürse de dore altın tonları, siyah ve beyaz metallere karşı daha güçlü bir eğilimin başladığını dile getiriyor ve yeni yılın getireceği dekorasyon stilleri üzerine görüşlerini ekliyor:

“Son dönemlerin en çok tercih edilen stillerinden biri olan İskandinav tarzı 2019 yılında biraz daha yenilenmiş olarak dekorasyonda yerini alıyor. Japon minimalizminin, İskandinav stili ile buluşması karşımıza daha sık çıkacak gibi görünüyor. Çarpıcı renkleri maksimalist bir anlayışla özgürce bir araya getiren 80’ler stili de, alışılagelene başkaldıran felsefesiyle 2019 tasarımlarının tercihi olacak.”

Kaynak: Bülten Haberler

Ankara Dekorasyon

Ankara dekorasyon firması olarak bir çok başarılı projelerde, proje sahiplerine eksiksiz olarak teslim ederek müşteri memnuniyeti ile tamamlanmıştır. Tam Dekor ankara dekorasyon  firmaları arasında en ön sıralarda TAM 39 yıldır yer almaktadır. Firmamız kaliteden ödün vermeden Ankara’da kurularak ankara dekorasyon  firmalar arasında lider marka olma yolunda misyonunu tamamlamış vizyonu için çalışmalarına önem veren bir anlayış ile 39 yıldır memnuniyetle işini severek azimle çalışmaktadır.

Sizinde bizim güçlü referanslarımız arasına girmeniz için  bizi 0312 514 89 89 numaralı telefon ile arayabilirsiniz. Unutmayınız ki sizler bizim referansımız olacağınız için size kötü bir deneyim yaşatma şansımız yoktur. Bizimle çalışacağınız projelerde farkımızı anlayacaksınız.

Mutfak Dekorasyonu İçin Fikir

Mutfağınız, içinde zaman geçirmek gibi hissedeceğiniz şekilde tasarlanmalı. Evinizde bir yer seçin (eğer ticari mutfağınızı diğer gıda sektörüne devredecekseniz) kiracıların mutfağa evinizde dolaşmadan katılmasını mümkün kılacaktır.
Evinize endüstriyel bir mutfak dahil etmek, zaman alan bir işyerinden kurtulmanın bir yoludur.

Mutfak tasarımınızdan ne elde etmek istediğinizi anlamalısınız. Mutfak imalatçıları tarafından size verilen tasarımların firmaların şartlarını kapsamaması durumunda, uzun vadede problemler için hazırsınız. Avrupa mutfak tasarımı, arkaik mutfak yapım normlarına meydan okumak ve sadece çarpıcı olan özel bir stil yapmakla ilgilidir. Devamını Oku

Dekorasyon Hileleri ve Taktikleri Nelerdir?

Stilistler ve dekoratörler bile, bir mekanı daha güzel ve ilginç hale getirecek birkaç hileye başvuruyor. Biz de evimizin olduğundan daha büyük ve ferah görünmesini sağlamak isteriz değil mi? O zaman hemen ipuçlarımızı keşfet!

 1. Eğer salonda yerin varsa, mobilyalarını duvardan çekmek, evdeki sıcak lığı arttırır, misafirlerin daha çok kaynaşabileceği sohbet ortamı sağlar ve odayı çok daha geniş gösterir.2. Orta sehpanı bir kitap, bir kahve sığacak kadar küçük bir sehpa ile değiştirmeyi dene. Hareket alanını arttıracak ve daha büyük görünmesini sağlayacak.
 2. Kanepenin arkasında kitaplık kullanmak, küçük bir saklama alanı yaratmak için mükemmel bir yoldur. (Tabii ki, kullanmadığınız şeyler doğrudan kanepenin arkasına geçer.)
 3. Eski ve yeni parçaları karıştırmak, herhangi bir odaya enerji katmanın en keyifli yoludur. Dekopasaj ile hem vintage hem modern parçaları keşfetmenin keyfini sürebilirsin!
 4. Bir alanda tıkalı hissetmemek için daha ağır olan parçaları daha açık olanlarla dengede tutmalısın. Odada bulunan daha hafif parçalar – orta ve yan sehpalar – kanepe ve konsollar için hoş bir kontrast sağlar.
 5. Salonda kullanacağın tablolar odaya ifade katacaktır. Mevcut parçalardan bıkarsan bunları kolayca değiştirebilirsin.
 6. Renk, birçok şeyi ahenkli bir şekilde karıştırmanın anahtarıdır. Bu oturma odasında devam eden çok şey var, ancak beyazın baskınlığı, tüm farklı unsurların yoğunluğunu ortadan kaldırıyor.
 7. Her oda altının ışıltılı dokunuşundan faydalanabilir.
 8. Yüksek boylu mobilyalar yerine göz hizasının altında seçeceğin mobilyalar bir odanın daha büyük görünmesini sağlayacaktır.
 9. Merkezi sanatsal tablolara vermek gözü bu parçalara çeker ve beklenmedik bir dokunuş katacaktır.
 10. Berjerler veya sandalyeler eşleşmek zorunda değildir. Farklı şekillerde benzer bir döneme ait iki parçayı karıştırmayı dene.
 11. Kararsız kaldığın noktalara, biraz siyah ekle.

Dekorasyon Alanında Bilmedikleriniz!

Dekorasyon alanında bilmedikleriniz birçok olay vardır bunların bir kaçını açıklamak gerekirse şöyledir; öncelikle bu tarz işlerin ustalığı göründüğü kadar da kolay değildir uzun zamandır bu sektörde çalışmış ustalar bile zaman zaman işin içinden çıkamadığı zamanlar olmaktadır boya badana işi özellikle çoğu kişi kendisi yapmaya çalışmakta ve bunu eline yüzüne bulaştırmaktadır eğer daha önce bir tecrübeniz yok ise tecrübeli birilerinden destek almanız veyahut tecrübeli bir firmaya bu konuda güvenle işinizi teslim etmeniz gerekmektedir diğer bir durum ise kartonpiyer de aynı hata yapılmaktadır stropiyer ile karıştırılsa da aralarındaki en büyük fark kartonpiyerin alçı olması stropiyerin ise köpükten yapılmış olması eğer bunu kendiniz yapmanızı istiyorsanız kesinlikle stropiyer kullanmanızdır. Bölme duvar ve asma tavanları kendisi yapmaya çalışan müşterilerimiz genellikle bir şekilde yapmaya çalışıyor ve bu konuda yardım alsa bile yaptığı iş iç açıcı olmuyor sebebi ise çok basit yapılan iş gönyesiz olduğundan yamuk olması kaçınılmaz oluyor. Bu tarz işlerde hem size daha fazla maliyet ve işçilik çıkmaktadır bu konuda firmamızdan destek alabilirsiniz. 0312 514 89 89 hemen arayarak ücretsiz keşif isteyebilirsiniz.

Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Dekorasyon ürünleri bir obje olarak günlük hayatta kullandığınız neredeyse eski ve yeni olan tüm eşyalarınız ufak bir rütuş ile dekor ürünü haline gelebilir. Dekorasyon ile ilgili sözlüklerdeki yorumlar şöyledir; “annelerin deyimiyle orayı burayı birbirine katma işlemi. yine de yeni tasınılan yeri yasanılabilir yapmak için gerekli. odamı sölye yapiim yatagım böyle olsun hayalleri kuruldukça kaptırıp gidiliyo. bi de bakıyosunuz bütün gün dergilerin çizimlerin arasında gecmis. maddi kısıtlamalar ve malzeme darlıgı olmasa hayalgücü sınır tanımıyo cidden “

” özellikle bir mekanda bir türlü rahata erişemediğimiz zamanlarda yardımımıza koşan eylemdir ve genel olarak eşyaların uyumlu şekilde yerleştirilmesi, ve mekana istenen duyguları verecek aksesuarların yerleştirilmesi gibi işlemlerle tamamlanır. “

Vazolar; Genellikle cam, pişirilmiş toprak, porselen gibi türlü maddelerden üretilen, içerisine genelde bitki, çiçek ve süs eşyası gibi ürünlerin koyulması için yapılan genellikle balkonlarda, bahçelerde kullanılan ve dekorasyon amaçlı kullanılan ürünlerdir.

Dekorasyon ürünleri yaşanılacak mekanın en güzel ve en şık olması için kullanılan göze hitap eden araç ve gereçlerdir. Ürün ise ekonomik hayatta satılma amacıyla tüketiciye hizmet vermesi için üretilen maddelerdir. Dekorasyon ürünleri genel olarak günlük kullanıma müsait olmayan sadece şıklığı, güzelliği göz önüne seren ürünlerdir.

Tablolar; Genellikle en çok tercih edilen dekorasyon ürünlerinin başında gelir. Tablolar dekorasyon ürünü olarak seçilirken genellikle yağlı boya, akrilik ve resim ürünlerinden üretilmiş sanatsal çalışmalar tercih edilir. Sanatsal çalışmaların tercih edilmesinin sebebi ise dekorasyonla sanatın iç içe olmasıyla kaynaklıdır. Bu çalışmalar soyut veya somut olmak üzere 2’ye ayrılır. Soyut çalışmalara bakıldığı zaman yorum, kişinin kendi iç dünyasındaki düşüncelerine ve sanata bakış açısına bırakılır. Somut çalışmalarda ise esere bakıldığında herkes aynı çalışmayı görür yoruma açık değildir. Tablolar, kişinin tercihine göre boyutlar, renkler, tarzlar değişiklik gösterir. Duvar süslemede oldukça kullanılan süs eşyasıdır.
Dekorasyon yaparken seçeceğiniz ürünler tamamen yaptıran kişiyi anlatan ürünler olmalıdır. Dekorasyonda estetiğin yeri çok önemlidir. Oluşturulan mekan güzel, şık ve göz dolduran bir yer haline getirilir. Dekorasyonda kişi kendi zevkine güvenmiyorsa iç mimar ile çalışmak mümkündür.