Dekorasyon Hileleri ve Taktikleri Nelerdir?

Stilistler ve dekoratörler bile, bir mekanı daha güzel ve ilginç hale getirecek birkaç hileye başvuruyor. Biz de evimizin olduğundan daha büyük ve ferah görünmesini sağlamak isteriz değil mi? O zaman hemen ipuçlarımızı keşfet!

 1. Eğer salonda yerin varsa, mobilyalarını duvardan çekmek, evdeki sıcak lığı arttırır, misafirlerin daha çok kaynaşabileceği sohbet ortamı sağlar ve odayı çok daha geniş gösterir.2. Orta sehpanı bir kitap, bir kahve sığacak kadar küçük bir sehpa ile değiştirmeyi dene. Hareket alanını arttıracak ve daha büyük görünmesini sağlayacak.
 2. Kanepenin arkasında kitaplık kullanmak, küçük bir saklama alanı yaratmak için mükemmel bir yoldur. (Tabii ki, kullanmadığınız şeyler doğrudan kanepenin arkasına geçer.)
 3. Eski ve yeni parçaları karıştırmak, herhangi bir odaya enerji katmanın en keyifli yoludur. Dekopasaj ile hem vintage hem modern parçaları keşfetmenin keyfini sürebilirsin!
 4. Bir alanda tıkalı hissetmemek için daha ağır olan parçaları daha açık olanlarla dengede tutmalısın. Odada bulunan daha hafif parçalar – orta ve yan sehpalar – kanepe ve konsollar için hoş bir kontrast sağlar.
 5. Salonda kullanacağın tablolar odaya ifade katacaktır. Mevcut parçalardan bıkarsan bunları kolayca değiştirebilirsin.
 6. Renk, birçok şeyi ahenkli bir şekilde karıştırmanın anahtarıdır. Bu oturma odasında devam eden çok şey var, ancak beyazın baskınlığı, tüm farklı unsurların yoğunluğunu ortadan kaldırıyor.
 7. Her oda altının ışıltılı dokunuşundan faydalanabilir.
 8. Yüksek boylu mobilyalar yerine göz hizasının altında seçeceğin mobilyalar bir odanın daha büyük görünmesini sağlayacaktır.
 9. Merkezi sanatsal tablolara vermek gözü bu parçalara çeker ve beklenmedik bir dokunuş katacaktır.
 10. Berjerler veya sandalyeler eşleşmek zorunda değildir. Farklı şekillerde benzer bir döneme ait iki parçayı karıştırmayı dene.
 11. Kararsız kaldığın noktalara, biraz siyah ekle.