Klipin (Clip in) Tavan Sistemleri

Ankara klipin tavan olarak siz müşterilerimize kaliteli ürün ve kaliteli işçilik olarak hizmetlerimiz 39 yıldır devam etmektedir. Hemen teklif almak için 0312 514 89 89 nolu telefondan bizleri arayabilirsiniz.
Clip-In (gizli) tip tasiyici sistemlerde tasiyici sistem görünür degldir. Sistem, ana tasiyicilar, bunlara dik açiyla kenetlenen clip-in profilleri ile tüm kenarlardan desteklenmekte olan kare kenarli ya da pahli panellerden (kare veya dikdörtgen) olusmaktadir. Çevre kenar detayi için tirnakli C biçimli, tirnakli L biçimli ve Z biçimli olmak üzere üç seçenek mevcuttur. Tavan dösenen alanin geometrik yapisi nedeniyle kenarlarin kesilmesinin gerektig durumlarda tirnakli kenar profilleri tercih edilmelidir.

Tirnakli profillerde paneller tirnaklarin kenar üzerine bükülmesi suretiyle sikistirilir; baski takozuna ihtiyaç kalmaz. AVANTAJLARI Bu sistem, azami güvenlik, kalicilik, ekleme yerlerinde saglamlik, deprem yükü ve diger yanal yüklere karsi azami dayaniklilik sunar. Siddetli rüzgar dahil her tür açik hava kosuluna uyumludur. Clip-In sistemlerin bir diger özellig montaj hizidir. Bunun yanisira her bir panel özel bir demontaj aleti vasitasiyla yerinden çikarilabilir. (Bakim amaçli müdahaleler için tecrübeli isgücü kullanimi tavsiye edilir.) Yüksek akustik performans saglamak üzere tasarlanmis olan Ultima asma tavanlarinda, perforeli panele uygulanan 0,3 mm kalinligindaki dokusuz akustik kumas kullanilmaktadir. Dokusuz kumas, tas veya mineral yünü gibi geleneksel malzemeler ile kiyaslandiginda, daha yüksek ses emilimi, üstün alev geciktiricilik özellig ve daha estetik bir görüntü gibi birçok avantaj sunmaktadir.

Daha hafif ve çok daha ince olusu sayesinde gerek nakliye gerekse depolama maliyetlerinin düsmesini saglamistir. Üstelik panele fabrikada kaplaniyor olmasi nedeniyle montaj sahasinda yapilacak isi de azaltmistir. Ultima asma tavanlarinda kullanilan malzeme olan R 6/60 FF, Royalin GmbH tarafindan üretilen, selüloz ve cam elyafi karisimi, dokusuz bir tekstil ürünüdür. Malzemenin alev geciktirici özellikleri, DIN 4102 B1 standartiyla uyumludur. Bunun yaninda tüm Ultima ürün gruplarinin ses emilim düzeyleri, DIN EN 20 354 standartina uygunluk yönünden test edilmis ve DIN EN 11654 standartina uygun olarak siniflandirilmistir. Panellerde standart olarak beyaz ve siyah olmak üzere iki renkte akustik kumas kullanilmakta olup, siparis üzerine diger renk seçenekleri de sunulmaktadir. Akustik kaplama, Ultima asma tavanlarinda standart özellik degldir; müsteri tercihine bagli olarak paneller akustik kumasli ya da akustik kumassiz olarak sunulabilir

Klipin metal asma tavan sistemleri, T-24 ve T-15 taşıyıcı sistemlere alüminyum veya çelik plakaların serbest olarak oturtulmasıyla oluşturulur. Metal asma tavan sistemleri, iç mekanlarda karşılaşılabilecek pek çok şantiye sorununa kesin çözüm getirmek amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Üstten oturmalı ve sarkık panellerin (lay on, lay in) T-24 taşıyıcı sistem ile montajı yapılır. Gizli taşıyıcı paneller (clip-in) gizli taşıyıcı sisteminden oluşur. Çok geniş kullanım seçeneği sunmasının yanı sıra, montaj kolaylığı da sağlar. Aydınlatma, havalandırma, sprinker ve benzeri tesisat tavana asılarak kolayca kullanılabilir. Çağdaş bir dekorasyon imkanı veren kullanışlı ve dayanıklı bir sistemdir.

Klipin metal asma tavan sistemleri konusunda detaylı bilgi almak için 0312 514 89 89 numaradan telefon üzerinden uzman ustalarımızla iletişime geçebilir. Kafanıza takılan soruları iletebilirsiniz.