Mutfak Dolabı Dekorasyonu

Bir evde hanımların en çok vakit geçirdiği alanlardan biri ve vazgeçilmez yerlerden birisi şüphesiz mutfaklardır. Mutfakların en çok şık görünmesi isterler ve bu yüzden mutfak dolaplarını oldukça özenli, düzenli ve şık olmasını isterler ayrı zamanda çok da özen gösterirler.

Mutfakların vazgeçilmezi ise mutfak dolaplarıdır, mutfak dolaplarının birçok çeşidi olduğu gibi birçok farklı dekorasyon imkanı da hanımların beğenisine sunulmuştur.

Ankara Mutfak Dolabı Çeşitleri

 Mutfak Dolabı Gövdesinin Özellikleri;

Mutfak dolapları 18mm kalınlığında mdf, suntalam veya isteğe göre özel ahşap kaplama lake boyalı gövdelerde kullanılmaktadır.

Mutfak dolaplarının dekorasyon anlamında görüntüsünü gösteren yeri tabi ki şüphesiz kapaklarıdır, gövdeler sadece eşya veya yük taşıma kullanımı için işe yarar.

Mutfak dolapların gövde kullanımında en çok suntalam tercih edilmektedir sebebi tabi ki uygun olmasından kaynaklanmaktadır fakat önemli bir dezavantajı vardır suya dayanıklı değildir, mutfak ortamında banyo gibi ıslak hacim alanları gibi dolaplara çok fazla su gelme riski olmadığından suntalam kullanılmasında bir sorun yoktur. Mutfak dolaplarında mdf kullanımı fiyat olarak suntalama göre biraz daha fazla olması yönünden çok tercih edilmemektedir, sadece dayanıklı ve kalite olsun diyenlerin kullandığı bir gövde malzemesidir. MDF banyo gibi ıslak hacimlerde çok sık kullanılmaktadır sebebi suya dayanıklılığı suntalama göre daha fazladır.

Mutfak Dolabı Kapak Çeşitleri

Mutfak dolabı çeşitleri şöyledir;

Suntalam Kapaklı Mutfak Dolabı

Mdflam Kapaklı Mutfak Dolabı

Membran Kapaklı Mutfak Dolabı

High Gloss Kapaklı Mutfak Dolabı

Akrilik Kapaklı Mutfak Dolabı

Laminant Kapaklı Mutfak Dolabı

Lake Kapaklı Mutfak Dolabı

Ahşap Kapaklı Mutfak Dolabı